To okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy - studenci, doktoranci i naukowcy wzięli udział w Interdyscyplinarnym Kongresie iMEDIC 2017. Spotkanie odbyło się po raz drugi w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

- Konferencja jest skierowana do młodych naukowców - studentów i doktorantów z Polski i z zagranicy, w celu wymiany doświadczeń, wiedzy, informacji - mówi Paulina Kasperska, przewodnicząca kongresu iMEDIC 2017.

- Mamy 12 różnych paneli, konferencja jest międzynarodowa, prowadzona w języku angielskim. Ja mówię akurat o zdrowiu psychicznym mniejszości seksualnych. Są też prezentacje odnośnie m. in. schizofrenii - zaznacza Kosma Kołodziej, moderator sesji psychiatrycznej.

W kongresie iMEDIC wzięło udział ponad 170 uczestników, którzy mogli uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Spotkanie to dla młodych naukowców, doktorantów i studentów okazja do zaprezentowania swoich osiągnięć w pracy naukowej i badawczej, a także pogłębienia wiedzy. Interdyscyplinarny kongres został zorganizowany po raz drugi.