Są wakacje, ale w Toruniu było sporo nauki. To jednak edukacja przez zabawę, więc najmłodsi chętnie się włączyli. „Młyn Wiedzy” w sobotę wyjątkowo ustawił się przy Wiśle, by w letni czas popularyzować naukę na Bulwarze Filadelfijskim.

To zabawa wysokich lotów: giga-kręgle wymagają zręczności i umiejętności przewidywania. Zbić wszystkie na raz jest niezwykle trudno, dlatego każdy sukces cieszy podwójnie.

Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" dla najmłodszych przygotowało niejedną giga atrakcję. W ramach kulturalnego lata część ekspozycji przeniesiono nad Wisłę, gdzie na dzieci czekała m.in. olbrzymia planszówka, kąciki plastyczno-badawcze czy ruchomy labirynt.

Pracownicy młyna zaznaczają, że w świat nauki dzieci należy wprowadzić jak najszybciej, by rozbudzić ciekawość i pasje. I to niekoniecznie w szkole, a właśnie poprzez zabawę. - Dzięki temu one nie boją się później tej wiedzy zdobywać, bo widzą, że można w ramach zabawy czy też takich kreatywnych rzeczy tę wiedzę zdobywać i nie mają lęku, żeby się później czegoś więcej uczyć - podkreśla Justyna Strąk, informator w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy".

Wystrzałowe zabawy przypadły do gustu także rodzicom i opiekunom. - jest mnóstwo atrakcji. Nie tylko dla dzieci, dla dorosłych też. Dla wszystkich, dla tutejszych, dla przyjezdnych - przyznaje jedna z kobiet. - Preferujemy aktywną formę spędzania czasu, spacerujemy, a przy okazji możemy się pobawić. Dziecku sprawia to ogromną radość - dodaje inny rodzic. - Są tu powystawiane atrakcyjne rzeczy dla dzieci, dla dorosłych. Piękny spacer - nie urkywa jeden z torunian.

Naukowy piknik nad Wisłą będzie dostępny dla odwiedzających także w niedzielę między 11.00 a 17.00.