Po kilku latach przerwy znów w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Song of Songs". Koncerty potrwają do soboty.

Kilkanaście zespołów, różne style i jeden wspólny mianownik - chrześcijańsie przesłanie. Festiwal Song of Songs powraca na scenę. - To było takich biblijnych siedem lat chudych, gdzie nie było Song of Songs i mamy nadzieje, że Song of Songs teraz wraca z pełna Bożą mocą - podkreśla Wojciech Zaguła, organizator festiwalu „Song of Songs”

Stałym elementem festiwalu są nabożeństwa ekumeniczne. W tym roku gościem specjalnym będzie siostra Cristina Scuccia, znana z programu The Voice of Italy. - Do końca nie wiem jak to sie stało, że jestem tutaj dzisiaj z wami - w Polsce ale jestem pewna, że to dzieło Boże - mówi s. Cristina Scuccia.

Tym razem koncerty odbędą się na scenie letniej przy Centrum Kulturalno-Kongresowym na toruńskich Jordankach. Pierwszego dnia wystąpią m.in. Luxtorpeda I Maleo Reggae Rockers. Wstęp jest wolny.

Skrót festiwalu będzie można obejrzeć 29 lipca na antenie TVP1. Pierwsza edycja "Song of Songs" odbyła się w Toruniu w 1998 roku.