Nie masz co zrobić z kwiatami? Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Przygarnie je i znajdzie im nowy dom Schronisko dla Roślin. Fundacja, założona przez dwie przyjaciółki, chce propagować ideę wymieniania się kwiatami i oddawania ich kolejnym osobom. Jak się okazuje, miłośników kwiatów i chętnych do „adopcji" roślin jest bardzo dużo.

- Idea jest bardzo prosta: jeżeli ktoś nie chce roślin, nie potrzebuje ich, to nie trafiają na śmietnik, tylko odzywa się do nas i my tak naprawdę w przeciągu paru minut znajdujemy nową osobę, która chce się nią zająć. Zajmujemy się roślinami od małych sadzonek, po rośliny dwumetrowe. Ta roślina została znaleziona na śmietniku, tutaj w Bydgoszczy. Mój chłopak znalazł ją, wracając z pracy. Takich przypadków jest dużo, nie tylko w Bydgoszczy, ale w całej Polsce. Monstera, która jest teraz dosyć znana, można znaleźć za darmo - opowiada Monika Turzyma-Patocka ze Schroniska dla Roślin.

Schronisko działa m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie i Poznaniu. Można oddać tam kwiaty, które się rozrosły i nie mieszczą się w mieszkaniu lub np. gdy podczas przeprowadzki nie można zabrać ich ze sobą.

Fundacja Schronisko dla Roślin organizuje nie tylko wymianę roślin, ale również targi, czy warsztaty m.in. tworzenia ogrodów w słoiku.