11 pracowników instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez samorząd województwa, otrzymało nagrody zarządu województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury. Uroczystość odbyła się w Pałacu Lubostroń.

Nagrody zarządu województwa otrzymali tym razem wyróżniający się pracownicy marszałkowskich galerii sztuki i ośrodków animacji kultury: Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu oraz Pałacu Lubostroń. - Nasze instytucje kultury wciąż inwestują, bez przerwy rozwijają ofertę wystaw, warsztatów, prelekcji i innych imprez, dostosowując ją do najnowszych trendów i oczekiwań mieszkańców. To zasługa profesjonalizmu oraz oddanej pracy pracowników tych jednostek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Laureaci nagród to: Grażyna Kaczmarek-Piasecka i Renata Triebwasser (obie KPCK), Natalia Cieślak (Galeria Sztuki „Wozownia”), Piotr Florianowicz i Anna Siedlecka (Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka), Małgorzata Gardzioła i Erwin Regosz (WOAK), Wojciech Iwan (Ośrodek Chopinowski w Szafarni), Elżbieta Kopacz i Anna Zekin-Kompanowska (CSW) oraz Sylwia Kruszka (Pałac Lubostroń).

Wśród instytucji kultury prowadzonych i współprowadzonych przez samorząd województwa są opera i filharmonia, dwa teatry, ośrodek chopinowski, pałac w Lubostroniu, dwie książnice, dwa centra animacji kultury, dwie galerie sztuki, CSW, a także trzy instytucje muzealne.

Pracownicy marszałkowskich instytucji kultury wyróżniani są także z okazji: Międzynarodowego Dnia Muzyki, Międzynarodowego Dnia Muzeów, Dnia Bibliotekarza i Bibliotek i Międzynarodowego Dnia Teatru.