Wyspa Młyńska, starówka, czy Exploseum - m.in. te miejsca poznają widzowie programu „Zakochaj się w Polsce". Ekipa filmowa w środę realizowała zdjęcia do programu, który prowadzi znany i zaprzyjaźniony z naszą anteną aktor - Tomasz Bednarek. Na plan zajrzała również nasza ekipa.

„Zakochaj sie w Polsce" to program, który przybliża widzom telewizji publicznej to, co w Polsce piękne, a nie zawsze znane. Prowadzący, Tomasz Bednarek - znany i lubiany aktor - tym razem przybył do Bydgoszczy. Jest tu nie po raz pierwszy, latem był gościem naszego programu „Polska pełna lata".

W swym programie mówi o pięknych zakątkach Polaki. Gród nad Brdą głęboko zapadł mu w pamięć. Teraz Tomasz Bednarek realizuje film z własną ekipą, bo - jak mówi - po prostu zakochał się w Bydgoszczy i jej mieszkańcach. - W ludziach przede wszystkim, bo nie miejsca determinują, ale ludzie, ale tu jest taki alians świetny - współpraca i ludzi i miejsca. Niektórzy członkowie są tutaj albo po raz pierwszy, albo byli tutaj dawno temu i chyba mogą to potwierdzić, że jest niesamowita energia i klimat i to chyba o to chodzi - przyznaje Tomasz Bednarek.

Nasza ekipa podglądała pracę realizatorów programu „Zakochaj się w Polsce". W programie będzie można zobaczyć m.in. Exploseum. - Bydgoszcz niewątpliwie w mojej opinii jest miastem, które absolutnie powinniśmy odwiedzić. Ma ogromny potencjał i - jak się okazało - nie tylko w piękne słoneczne dni, kiedy można korzystać z uroków tego miasta, które jest położone nad rzeką, która jest świetnie zagospodarowana, ale też w deszczowy dzień znajdą się tutaj atrakcje godne odwiedzenia - uważa Ewa Grodzka, reżyser programu.

Praca nad takim programem to wiele godzin zdjęciowych. Wszystko po to, by efekt finalny był jak najlepszy. Jak zapewniają przedstawiciele ratusza, jest co pokazywać, a takie projekty to doskonały sposób na zachęcenie turystów do odwiedzin. - Takie projekty to jest przede wszystkim szansa dla tych nieco mniejszych miast, które na pierwsze strony gazet najczęściej nie trafiają, a mają bardzo wiele atutów. To jest szansa, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, żeby zaprosić turystów z całej Polski, aby nas odwiedzali i aby pochwalić się tym, co mamy najlepszego - przekonuje Błażej Stawiarski z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Program "Zakochaj się w Polsce" z Bydgoszczą w roli głównej będzie można zobaczyć prawdopodobnie na przełomie roku.