Mieszkanka gminy Łabiszyn z 3-letnią wnuczką straciły orientację w lesie i nie wiedziały, którędy wrócić do domu. Kobieta zadzwoniła a policję i mundurowi odnaleźli zaginione.

61-latka wzięła wnuczkę we wtorek i udała się na spacer do lasu w Łabiszynie. Teren był im znany. Dziewczynka oddaliła się od babci, ta podążyła za 3-latką. W pewnym momencie babcia zorientowała się, że nie wie, gdzie się dokładnie znajdują. Postanowiła zadzwonić z komórki do rodziny, ale nie mogła nawiązać połączenia.

Wówczas wybrała numer alarmowy 112 i poinformowała, że razem z wnuczką zagubiły się w lesie. Dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zdarzeniu poinformował żnińską komendę policji i przekazał rozmówczynię, którą cały czas miał „na linii”.

Dyżurny szczegółowo rozpytał 61-latkę o kierunek przemieszczania się, a także poprosił o opisanie krajobrazu, jaki miała przed sobą. Na tej podstawie założył orientacyjnie, gdzie babcia z wnuczką mogą się one znajdować. Skierował w to miejsce patrol z Posterunku Policji w Łabiszynie.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Po 10 minutach przeczesywania kompleksu leśnego, około kilometra od drogi, odnaleźli kobietę z dzieckiem. Odwieźli oboje do domu.