Każda kropla na wagę życia. Wiedzą o tym uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Licealiści przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowali akcję charytatywną pod nazwą "Krwiopijcy". W zbiórce krwi wzięli udział również uczniowie sąsiednich szkół, a także nauczyciele i rodzice.

- Sam pomysł w mojej głowie, że można zorganizować taką akcję charytatywną, wziął się z tego, że mój bliski przyjaciel potrzebował w pewnym momencie krwi, dlatego później pomyślałem, że kiedy sam mam teraz 18 lat, może warto zorganizować taką akcję, zmobilizować szkołę - opowiada Jan Ledworowski, pomysłodawca akcji, licealista z „szóstki”.

- Możemy to zrobić w szkole, a nie mamy zawsze czasu, żeby pójść do Centrum Krwiodawstwa tak na co dzień, ponieważ wiadomo: szkoła, zajęcia - nigdy nie ma na to czasu. A tutaj właśnie mamy taką możliwość - przyznaje Joanna Szczechowska, uczennica VI LO.

- Przyszedł do nas uczeń z tej szkoły i powiedział nam o tej akcji, zachęcił nas do tego i zdecydowałam się po prostu przyjść dzisiaj - mówi Natalia Jadzińska, uczennica Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

- Krew jest taką rzeczą, że jeżeli nie mamy niczego wartościowego, nie mamy pieniędzy, nie mamy majątku, którym możemy obdarować, zawsze możemy obdarować kogoś krwią - zauważa Jacek Ledworowski, rodzic ucznia VI LO.