Klub Radnych Czas Mieszkańców sprzeciwia się zaprojektowanej przebudowie Placu Armii Krajowej oraz domaga się wyłączenia mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego dla ciężarówek. Jego remont jest zaplanowany na 2019 rok i ma potrwać od 12 do 16 miesięcy.

Remont starego mostu drogowego w Toruniu ma dotyczyć m.in. wymiany nawierzchni na samym moście oraz przebudowy Placu Armii Krajowej. Przebudowa wprowadza wydłużone rondo oraz bypass, który umożliwi jego ominięcie, a piesi i rowerzyści zyskają kładkę, dzięki której bezpiecznie przejdą przez jezdnie. - Realizacja tych rozwiązań spowoduje, że most Piłsudskiego będzie permanentnie nieprzejezdny, będzie absolutnie zakorkowany i uważamy, że dzisiaj mieszkańcom trzeba o tym mówić - twierdzi Maciej Cichowicz, radny Czasu Mieszkańców.

Czas Mieszkańców dopatrzył się w projekcie takich błędów, jak nagłe zakończenie ścieżki rowerowej. - Propozycje i postulaty zgłaszane przez Czas Mieszkańców, traktujemy jako jeden z wielu głosów zgłaszanych w tej dyskusji. Zostanie on poddany szczegółowej analizie - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Remont planowany jest na 2019 rok i ma potrwać od 12 do 16 miesięcy.