Wykonano ją ponad sto lat temu przed mieszczącą się na zbiegu ulic Pomorskiej i Podolskiej restauracją. Choć teraz w tym miejscu znajduje się centrum dla osób zmagających się z problemem choroby alkoholowej, niewiele się zmieniło. Fotografia z 1910r. dzisiaj została odtworzona przez Bydgoszczan.

- Jedna z osób, która ma polubiony nasz fanpage w Internecie przysłała nam zdjęcie tego miejsca. On się pasjonuje historią Bydgoszczy i mówi: "mam zdjęcie tego miejsca!". Wtedy tak zobaczyłem, że tam stoją ludzie i pomyślałem, że warto by było po stu latach odtworzyć układ, żeby ci ludzie stali w tym samym miejscu. Może ktoś za sto lat też to odtworzy? Sto lat temu w tym miejscu mieściła się restauracja, potem po restauracji było takie miejsce, gdzie były wydawane obiady dla biednych, więc historia zatoczyła koło i też jest teraz tutaj fundacja, czyli miejsce pomocy. - opowiada Adam Nowak pomysłodawca akcji.

- Ja jestem osobą bardzo sentymentalną. Bardzo lubię zdjęcia, mam zdjęcia przewieszone w całym mieszkaniu. Znaczy to dla mnie to, że można zachować naprawdę wspaniałe chwile i uchwycić kawałek historii w tym miejscu i porównać to też z tym, co było, także to jest takie połączenie tego wszystkiego. - mówi Paulina Winiarska, uczestniczka akcji.