Możliwość zaprezentowania swojej firmy, nawiązania kontaktów biznesowych, czy udziału w warsztatach z kreowania własnego wizerunku - w Brodnicy odbył się pierwszy Kongres Przedsiębiorczości. Jak twierdzą organizatorzy z Fundacji „Synergia", rozmowa o biznesie nie powinna odbywać się wyłącznie w największych miastach Polski, bo tajniki przedsiębiorczości powinien znać także lokalny przedsiębiorca.

- Kluczowe jest to, żeby mieć otwartą głowę i dobrze dostrzegać te wszystkie rzeczy, które generuje nasze ciało; także, by być samoświadomym. Wtedy mamy szanse, by skutecznie ten wizerunek budować, jak jesteśmy świadomi, jakie sygnały wysyła nasze ciało i jak zachowujemy się w sytuacjach stresowych - tłumaczy Dawid Stefaniak, trener biznesu.

- Tematyka jest związana z prowadzeniem biznesu, jego wpływem, jaki wpływa ma postawa na nasze zdrowie, wyłącznie tematyka związana z prowadzeniem działalności gospodarczej. Chcielibyśmy, żeby Brodnica - jako niemałe miasto - też miała możliwość dostępu do takich spotkań, kongresów i taka była idea utworzenia fundacji - wyjaśnia Joanna Rumińska, prezes Fundacji Przedsiębiorczości "Synergia".

- Należy w ten sposób patrzeć; patrzeć na kogoś innego, jak na kogoś, kto będzie w stanie pchnąć ten biznes do przodu. I właśnie po to to jest, żeby nasi przedsiębiorcy mogli rozwijać swój biznes i wypłynąć na szerokie wody - tłumaczy Paweł Szramka, poseł Kukiz'15.