Rozpoczyna się projekt "E-senior". To wspólna inicjatywa Grudziądzkiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Grudziądza oraz posła PO, Tomasza Szymańskiego. Z darmowych lekcji obsługi komputera i internetu, które będą odbywać się Centrum Kształcenia Praktycznego, skorzysta około 60 seniorów.

Zajęcia prowadzić będą przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. W pilotażowym kursie udział wzięli członkowie Grudziądzkiej Rady Seniorów, którzy starają się także o wprowadzenie ulgi za internet w rocznym zeznaniu podatkowym dla osób powyżej 65. roku życia. - Seniorzy nie mają aż tak wielkich ulg - praktycznie w niczym. Podatki płacimy podwójnie, więc przydałaby się taka ulga jeden raz w roku - uważa Lidia Chmielewska, przewodnicząca Grudziądzkiej Rady Seniorów.

Inicjatorzy akcji zaapelowali także o przekazywanie niepotrzebnego, działającego sprzętu komputerowego, z którego będą mogli korzystać seniorzy. - Nie wyrzucajcie go. Nie traktujcie go jako zużytego, tylko serdecznie prosimy: udostępnijcie go nam, a my z całą pewnością przekażemy go tym osobom, które na niego czekają - mówi Tomasz Szymański, poseł PO.

Sprzęt można przekazywać Grudziądzkiej Radzie Seniorów, Młodzieżowej Radzie Miasta i w biurze posła Tomasza Szymańskiego.