Bydgoskie koszykarki pokonały Spartak Vidnoje Moskwa 69:58 w ostatnim meczu fazy grupowej rozgrywek Euro Cup. To było czwarte zwycięstwo podopiecznych Tomasza Herkta w tych rozgrywkach. Tym samym Artego zapewniło sobie awans do kolejnej rundy. Liderką bydgoszczanek była w środę Julie McBride, zdobywczyni 18 punktów.

W tym meczu liczyło się tylko zwycięstwo. Wygrana nad Spartakiem, bez względu na wynik czwartkowej konfrontacji Umeo Udominate - MBA Mokswa, dawała bydgoszczankom awans do kolejnej fazy. O triumf nie było jednak łatwo. W pierwszej połowie oba zespoły miały spory problem ze skutecznością. Po 10 minutach bydgoszczanki prowadziły 15:10. W drugiej kwarcie lepiej zagrał Spartak, jednak to Artego minimalnie, bo 31:30, prowadziło przed przerwą. - Myślę, że przy wybronieniu na 30 punktów, gdybyśmy dysponowali lepszą skutecznością, to w tej chwili moglibyśmy być spokojni o wynik. Nie gramy skutecznie w ataku i na chwilę obecną to jest duży minus. 06:40:25 - komentował w przerwie trener Herkt. Tak jak trener powiedział, że pomimo tego, że nie jest to nasz najlepszy mecz jeśli chodzi o skuteczność, to przede wszystkim musimy walczyć o zwycięstwo w obronie. Tutaj należy się skupić, bo kiedy dobrze wybroniłyśmy akcje, była kontra i były łatwe punkty. W momencie, gdy gdzieś tam zaspałyśmy, to trudniej nam to przychodziło - przyznała Agnieszka Szott-Hejmej, koszykarka Artego.

Gra bydgoszczanek poprawiła się w drugiej połowie. Wygrana trzecia kwarta 18:9 dała podopiecznym Tomasza Herkta 10 punktów przewagi. W ostatniej odsłonie strata Rosjanek w pewnym momencie wynosiła już 24 „oczka” i trener Artego wprowadził na parkiet zmienniczki. Ostatecznie bydgoszczanki pokonały Spartak 69:58 i awansowały do kolejnej fazy Euro Cup. O tym, które zajmą miejsce w grupie, zadecyduje mecz Umeo - MBA.

W czwartek też ostatnią szansę, by zapewnić sobie awans, mają koszykarki Energi Toruń. „Katarzynki” zagrają w Turcji z niepokonaną w grupie D Hatay BB.
Do drugiej rundy przechodzą po dwa zespoły z grup oraz cztery z trzecich miejsc najlepszym bilansem.