Przedsiębiorcy z regionu chcą się rozwijać. Rozpoczęcie działalności to zwykle duże wyzwanie finansowe, dlatego wielu z nich stara się pozyskać środki z Funduszy Europejskiej. W czwartek w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dotyczące zasad wypełniania wniosków o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Poprzez tego typu szkolenia chcemy przekonać osoby chętne do aplikowania o fundusze; że nie jest to nic trudnego, nic skomplikowanego. Tłumaczymy takie pola, rubryki we wniosku, które są trudne, niezrozumiałe. Nie do końca beneficjenci umieją wyczytać wszystko z instrukcji, więc chcemy to pokazać od takiej strony warsztatowej, praktycznej - wyjaśnia Monika Lisewska z Głównego Punktu Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy. - Jest mi potrzebna wiedza, skąd czerpać dodatkowe fundusze. Firma już działa, natomiast to jest ten początkowy etap, gdzie potrzebuję więcej środków, żeby działać efektywniej - zdradza Małgorzata Wołczek, przedsiębiorca.

Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020, region otrzyma prawie 2 mld euro. Uczestnicy warsztatów uczyli się korzystać z generatora wniosków, dzięki któremu można składać dokumenty o unijne dofinansowanie. Przedsiębiorcy poznali też harmonogram konkursów RPO na rok 2018. Ze względu na duże zainteresowanie, beneficjenci zostali podzieleni na dwie grupy. Kolejne warsztaty odbędą się w piątek.