Rafał Bruski twierdzi, że nieznany sprawca wkręcił mu śruby w oponę. O zdarzeniu Prezydent Bydgoszczy poinformował podczas wywiadu dla Radia TOK FM. To nie pierwszy przypadek ataku na niego. Wcześniej kamieniami obrzucono dom prezydenta Bruskiego.

"Miesiąc temu ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu. To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi zaszkodzić jak najbardziej". Gdyby chciał się po prostu wyżyć, to przebiłby mi opony nożem. Wtedy od razu zauważyłbym szkodę. Śruby zauważyłem dopiero po jakimś czasie - jeździłem samochodem, z którego opony uchodziło powietrze. W każdej chwili opona mogła pęknąć, co byłoby bardzo niebezpieczne podczas jazdy" – opowiadał w radio prezydent Bydgoszczy.

Zdarzenie miało miejsce miesiąc temu. Rafał Bruski zgłosił sprawę policji jako prywatna osoba, ponieważ zniszczono opony w jego prywatnym aucie. Policjanci zakończyli czynności. Sprawcy nie udało się ustalić.

O podobnym incydencie Rafał Bruski opowiadał ponad rok temu na jednej z konferencji prasowych, na którą przyniósł sporej wielkości kamień. Jeden z czterech - jak stwierdził - którymi obrzucono jego dom.