Koszykarki Artego Bydgoszcz zdobyły Puchar Polski, po raz pierwszy w historii klubu. W imprezie w Gdyni wygrały trzy mecze, w tym ten najważniejszy - finałowy - z Wisłą Can-Pack Kraków.

"Odprawiły" w piątek Ślęzę Wrocław, a nazajutrz CCC Polkowice, by w niedzielne popołudnie stanąć naprzeciw aktualnemu mistrzowi kraju i obrońcy trofeum - Wisły Can-Pack. Po chwilowej niemocy na początku meczu, gdy Wisła wyszła na 7-punktowe prowadzenie, koszykarki Artego weszły w meczowy rytm i dzięki skutecznym akcjom po obu stronach boiska objęły prowadzenie po pierwszej kwarcie 19:14. Kolejna to jeszcze lepsza postawa bydgoszczanek, które powiększały przewagę nad Wisłą. Na przerwę zeszły z 16-punktowym prowadzeniem.

Początek trzeciej kwarty to więcej niż wcześniej nieskuteczności w grze Artego. Wiślaczki nie potrafiły jednak tego wykorzystać. Artego zachowało 14-punktową przewagę. W ostatnich 10 minutach zwiększało już dystans, prowadzone przez najlepszą na parkiecie Julie McBride, do tego świetnie pod koszem spisywała się Denesha Stallworth, a z półdystansu i za 3 pkt. rzucały Elżbieta Międzik i Julia Adamowicz.

Bydgoszczanki sięgnęły po puchar, triumfując ostatecznie różnicą 24 pkt. To pierwszy taki sukces Artego i także pierwszy Puchar Polski utytułowanego trenera bydgoszczanek Tomasza Herkta.

Tytuł MVP - najlepszej zawodniczki finałowego turnieju PP - przyznano Julie Mc Bride. Ona oraz dwie jej koleżanki klubowe - Julia Adamowicz i Stallworth - zostały wybrane do najlepszej piątki imprezy.

ARTEGO - WISŁA CAN-PACK 77:53 (19:14, 25:14, 12:14, 21:11)
Artego: McBride 25 (1), Stallworth 12, O'Neill 11 (1), Międzik 9 (3), Stankovic 8, Adamowicz 8 (2), Szott-Hejmej 4, Żurowksa-Cegielska 0, Poboży 0, Kuczyńska 0.
Najwięcej dla Wisły-Can Pack: Labuckiene 11.