Historia policji w czasach II Rzeczypospolitej oraz II wojny światowej nie jest im obca. Uczniowie szkół o profilu policyjnym z województwa wzięli udział w warsztatach tematycznych w ramach II edycji ogólnopolskiego konkursu pn. "Policjanci w służbie historii". Zajęcia organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę Główną Policji odbyły się w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy.

- Na pewno dowiem się dużo więcej o policji, która pracowała w tamtych czasach. Jest to wiedza, która na pewno mi się przyda w przyszłości, jeśli będę chciała gdzieś wstąpić do służb, a na pewno na przyszłe lekcje - uważa historii Kamila Duzowska, uczennica klasy policyjnej.

- Rok temu odbyła się pierwsza edycja konkursu "Policjanci w służbie historii". Spotkało się to z dużym zainteresowaniem młodzieży historią policji, okresu II RP, okresu okupacji, ale również wkładu policji w odbudowę Państwa Polskiego, walkę o polskie granice - podsumowuje Edyta Cisewska, naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy.

- W tym roku mamy dosyć dużą liczbę uczestników, bo z całego województwa przyjechało tutaj 16 zespołów, które biorą udział w warsztatach. Mają one przygotować uczniów do udziału w tym konkursie - informuje podinsp. Maciej Daszkiewicz, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.