Ruszyła 18. edycja Festiwalu Jazzowego w Od Nowie. Jak zapewnia Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, to jeden z najlepszych programów festiwalowych. Na scenie gwiazdy światowego formatu z ośmiu krajów, w tym artyści ze Stanów Zjednoczonych. Festiwal otworzył środowy wieczorny koncert zespołu Innercity Ensemble, z Raymondem Dickaty. Finał w sobotę na Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy trębacz jazzowy i kompozytor muzyki filmowej - Terence Blanchard.- Bardzo się cieszę, że mogę tu grać razem z zespołem Innercity Ensemble, Jestem fanem ich muzyki od jakiegoś czasu. To dla mnie ogromna przyjemność, że zostałem zaproszony jako jeden z występujących tu artystów - przyznaje Ray Dickaty, muzyk.

- Nasza praca w kolektywie Innercity Ensemble, czyli międzymiastowym kolektywie muzycznym, polega na: improwizacji i wspólnym graniu, nasłuchiwaniu, słuchaniu siebie i kreacji kompozycji - tłumaczy Rafał Iwański, członek zespołu Innercity Ensemble.

- To jest festiwal już po raz 18. organizowany i bardzo cieszy mnie to, że na nasz festiwal przyjeżdżają jazz fani nie tylko z naszego regionu, jak również z całej Polski i to jest świetnym dowodem na to, że nasz festiwal się podoba - nie kryje Maurycy Męczekalski, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa", organizator Jazz Od Nowa Festival.