31 uczestników z 11 miast rywalizowało w Bydgoszczy o tytuł mistrza matematyki. W Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyły się 28. Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Układy równań, funkcje liniowe czy pola powierzchni figur - to tylko niektóre zadania, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie. Chociaż wygrać chce każdy, zawody matematyczne to przede wszystkim okazja, by się sprawdzić. - Jest to naturalny wstęp do zmagań maturalnych. Uczniowie mogą tutaj sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności i pokonać pewien stres, który będzie im towarzyszył na „prawdziwym" egzaminie maturalnym - podkreśla Alina Szczukowska, koordynator konkursu.

Na matematyce świat się jednak nie kończy. Po intensywnym myśleniu, czas na odpoczynek i rozrywkę. Uczestnicy m.in. z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Lublina mogli zwiedzić miasto oraz zobaczyć w Europejskim Centrum Pieniądza nowo odkryty skarb z katedry. - Bydgoszcz jest bardzo pięknym miastem. Będziemy jeszcze w operze, dzieci pójdą do kina 4D. Na pewno wszyscy będą zadowoleni - mówi Tomasz Wardziak, nauczyciel matematyki w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie.

Uczestnicy ogólnopolskich zmagań pozostaną w Bydgoszczy do niedzieli.