Ponad 200 opakowań podrobionych klocków dziecięcych w Bydgoszczy i ponad 300 zestawów gier i zabaw w Golubiu-Dobrzyniu zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. W obu przypadkach trwają postępowania, a właścicielom sklepów handlujących „podróbkami” grożą kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Podróbki" klocków dziecięcych popularnej firmy, znajdowały się wprost na sklepowych półkach. Przeszukania punktów handlowych w Bydgoszczy - na osiedlach Fordon i Wyżyny, oraz jednego ze sklepów wielobranżowych w Golubiu-Dobrzyniu - potwierdziły ustalenia.

Już przesłuchano pierwszych świadków w związku z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej. Kryminalnych w działaniach wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markową firmę oraz biegli.

O losie właścicieli sklepów zadecyduje prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu, nawet do 5 lat więzienia.