Laureaci programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" z regionu spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. W jubileuszowej XX edycji programu nagrodzono ponad 40 firm z Kujawsko-Pomorskiego. Wiele z nich certyfikat otrzymało po raz kolejny.

- To już jest czwarte wyróżnienie, otrzymaliśmy „Złoty certyfikat”. Zostaliśmy docenieni, działamy odpowiedzialnie - mówi Mariusz Kuszel, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu. - Poddajemy się audytowi. Nie są to papierowe opinie, tylko fizyczne audycje przeprowadzone w siedzibie firmy. Firma musi mobilizować się cały rok, by ten audyt zaliczyć - podkreśla Grzegorz Piszczek, prezes firmy Slican z Bydgoszczy.

Konkurs promuje uczciwość i rzetelność w biznesie. Wyróżnieni mają być przykładem dla innych. Budowanie dobrych relacji z otoczeniem ma przekładać się na wyniki finansowe. - Promujemy dobre zarządzanie przedsiębiorstwami, w których społeczna odpowiedzialność biznesu jest czynnikiem, narzędziem do budowy dobrych relacji z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym - wyjaśnia prof. dr hab. Przemysław Kulawczuk, wiceprezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Główną nagrodę XX edycji programu otrzymało 15 firm z całej Polski, w tym włocławski "Atmomat".