Są zrobione z papieru, drewna, zboża, czy materiału. Ponad 460 prac przedstawiających polskie godło zgłoszono w wojewódzkim etapie konkursu "Orzeł Biały - nasza duma". Komisja wybrała najlepsze prace, które będą reprezentować region w etapie ogólnopolskim.

Ponad 400 prac zgłoszono do konkursu "Orzeł Biały - nasza duma". Są to prace uczniów ze 124 szkół z całego województwa. Orły wykonano z papieru, plastiku, szkła, a nawet gwoździ. Są wyklejane, namalowane, ale również wyszywane. Kreatywność uczniów zaskoczyła jurorów. Bo są również prace przestrzenne, które orła i Polskę opisują za pomocą skojarzeń. - Zaskoczyło wszystkich coś, co nie było w tamtym konkursie – instalacja; zresztą szkoły integracyjnej, która ma w sobie wiele elementów, że trzeba było przeprowadzić analizę, co autor chciał wyrazić - opowiada Jan Rulewski, senator PO, pomysłodawca i organizator konkursu.

W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, konkurs ma zasięg ogólnopolski. Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego odbędzie się w poniedziałek marca w Miejskim Centrum Kultury. Zwycięzcę etapu ogólnopolskiego poznamy w maju.

Konkurs "Orzeł Biały - Nasza Duma", którego pomysłodawcą jest Jan Rulewski, organizuje Kancelaria Senatu RP.