Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów z całego świata przyjechali w sobotę do Torunia. Goście najpierw zwiedzili Gród Kopernika, a następnie zrobili sobie zdjęcie pod pomnikiem słynnego astronoma.

- Zawsze czekamy, aby oglądać miasto Toruń. Byłam już tutaj parę razy. Przepięknie, bardzo przyjemnie - wyznaje Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce

- Gród Kopernika jest popularny na całym Świecie, o czym świadczą tłumy turystów tu przybywających. Meksyk także w tej sferze bardzo się rozwinął, więc liczę, że moglibyśmy podjąć w przyszłości pewną współpracę - przyznaje Alejandro Negrin, ambasador Meksyku.

Potwierdza się teza, że co raz zasmakuje, później skutkuje powrotami. Toruń dwukrotnie gościł korpus dyplomatyczny, w 2007 i 2013 roku. I teraz po raz trzeci widzę zadowolenie ambasadorów, przedstawicieli dyplomaci i osób im towarzyszących. Podziwiają Toruń, są pełni uznania dla miejsc, które tutaj widzą - zauważa Michał Zaleski, prezydent Torunia.

- Zadaniem naszym, władz regionu i samorządowców jest utrzymywanie bardzo korzystnych kontaktów. Bardzo się cieszymy, że ambasadorzy wielu krajów zdecydowali się na nasze województwo. Jest to 50., jubileuszowa wizyta ambasadorów. Łączymy to także z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości, aby przez te trzy dni najlepiej pokazać nasze województwo - podsumowuje Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.