Bydgoskie szkoły do remontu. Od początku wakacji prace trwają w ponad 80 placówkach. Wymieniane są okna, modernizowane sale gimnastyczne, blasku nabierają też szkolne korytarze i sale lekcyjne. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W szkołach wakacje mają przede wszystkim uczniowie. Lipiec i sierpień to dla budowlańców dwa najbardziej gorące miesiące. Pracy jest dużo. W Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym na przy ul. Granicznej w Bydgoszczy, gdzie mieszczą się też m. in. Szkoły - podstawowa i wygaszane gimnazjum - roboty trwają od rana. - W sali gimnastycznej remonty dotyczą szatni dziecięcej, sanitariatów dziecięcych i pokojów wuefistów - mówi Aleksandra Kotecka, wicedyrektor ds. opieki i wychowania w SOSW nr 3 w Bydgoszczy.

Prace na sali gimnastycznej mają zakończyć się pod koniec sierpnia. Końca dobiega za to ta inwestycja. To przyszkolna siłownia, zbudowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Służyć ma uczniom, ale też mieszkańcom. Niedługo swoje umiejętności, ale w pływaniu sprawdzą uczniowie bydgoskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 5. Przy szkole powstaje nowoczesny basen. - To będzie taki mały aquapark, z zewnętrzną 50-metrową rurą, dwom nieckami jacuzzi, jedną główną niecką basenową, dwoma dodatkowymi, w tym rwąca rzeka oraz taka maleńka dla dzieci z przedszkola - wylicza Leszek Siekierski, dyrektor V LO w Bydgoszczy.

Przez całe wakacje prace remontowe i inwestycyjne trwają w ponad 80 bydgoskich szkołach. Łącznie ratusz przeznaczył na ten cel blisko 5,5 mln zł. - Są to różnego rodzaju prace, w jednych placówkach poważniejsze - mówimy tu o inwestycjach, w innych natomiast drobne. W Zespole Szkół Handlowych będzie wymiana instalacji elektrycznej; po to, żeby można było sprawnie funkcjonować w przypadku różnych pracowni - informuje Elżbieta Wiewióra, dyrektor wydziału edukacji i sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wymiana okien, drzwi, prace termomodernizacyjne, remonty toalet, szatni, modernizacje sal gimnastycznych, wymiana poszycia dachowego to tylko niektóre prace prowadzone w szkołach. Wszystkie zakończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego.