Wielkimi krokami zbliża się Kayakmania. Impreza przeznaczona dla amatorów kajakarstwa sportowego oraz turystycznego i rekreacyjnego. W tym roku, Międzynarodowy Dzień Kajakarza zorganizowany zostanie w Bydgoszczy, w ostatni weekend wakacji.

Przed rokiem pasjonaci kajakarstwa sportowego oraz turystycznego z całej Polski, pojawili się nad wodami Zalewu Koronowskiego. Tegoroczna, już druga edycja Kayakmanii, odbędzie się w samym sercu Bydgoszczy. - Program jest bogaty, bo obejmuje dwa dni aktywności. Tam są ciekawe propozycje aktywności na wodzie, różnego rodzaju gry i zabawy, wyścigi kajaków turystycznych, próba bicia rekordu Guinnessa z Olkiem Dobą w paradzie kajakowej. Od połowy dnia, piknik na Wyspie Młyńskiej, wieczorem koncert Kuby Sienkiewicza, więc tych atrakcji znajdziemy wiele i dla każdego - mówi Łukasz Gliński, organizator Kayakmanii.

W przeciwieństwie do zeszłorocznej, zbliżająca się edycja trwać będzie nie jeden, a trzy dni. Nowością ma być między innymi dwubój rowerowo-kajakowy. - Dwubój będzie rozgrywany na zasadzie, że pewna pętla na rowerze plus przesiadka na kajak, kajakiem spływamy do samego centrum Bydgoszczy. Będą wyścigi smoczych łodzi, wyścigi dzieci i młodzików, którzy zaczynają przygodę z wyczynowym sportem. Również sporo atrakcji odbędzie się w niedziele - dodaje Łukasz Gliński.

Tegoroczna Kayakmania rozpocznie się 31 sierpnia i trwać będzie do 2 września. Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie internetowej: www.kayakmania pl.