W finale rosyjskiego mundialu Francja pokonała Chorwację 4:2 i po raz drugi w historii została piłkarskim mistrzem świata. Na godzinę przed pierwszym gwizdkiem mocniej zabiły serca toruńskich kibiców. Działacze Elany zaprezentowali skład na nadchodzący sezon, który rozpocznie się dokładnie za tydzień.

W ostatnim meczu sparingowym Elana bezbramkowo zremisowała z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław. W tym spotkaniu testowano m.in. Ołeksija Prytuliaka, jedynego obcokrajowca w składzie. W sumie do zespołu dołączyło sześciu nowych piłkarzy, w tym Krzysztof Wołkowicz i Bartosz Mrozek. Z kibicami przywitali się w toruńskiej strefie kibica, tuż przed rozpoczęciem finału mistrzostw świata. - Większość drużyny została z III ligi, więc atmosfera cały czas jest, a nowi zawodnicy cząstkę atmosfery dołożą. Na pewno trzeba jeszcze trochę czasu, żeby oni wdrożyli się w zespół - przyznaje Damian Lenkiewicz, piłkarz Elany.

Na inaugurację II ligi torunianie podejmą za tydzień Rozwój Katowice. Udział w rozgrywkach centralnych będzie dla nich wyzwaniem, ale ciężko trenują, żeby mu sprostać. - Po to, żeby po 20 latach dobrze zaprezentować się na szczeblu centralnym i żeby naprawdę było na co patrzeć. Koncentrujemy się na najbliższym meczu i będziemy powoli dotykać tej ligi. Nie będziemy hegemonem - ani finansowym, ani innym - ale na boisku będziemy mieć dobry zespół - nie ukrywa Rafał Górak, trener Elany.

Atrakcje w ostatni dzień mundialu przygotowano również w Bydgoszczy. W strefie kibica przy stadionie Zawiszy zorganizowano piłkarski turniej dla zespołów trzyosobowych, rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych.