Kandydat lewicy na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki, pogratulował włodarzom sąsiedniego Brześcia Kujawskiego, skutecznego pozyskiwania nowych inwestorów. Jednocześnie zapowiedział powołanie specjalnego zespołu, który miałby dbać o włocławskich przedsiębiorców.

"Nie chcemy konkurować z Brześciem a zacieśniać współpracę" – mówi Krzysztof Kukucki z SLD. Polityk chce, by oba samorządy wspólnie zabiegały o nowych inwestorów. Z kolei, by zatrzymać we Włocławku mieszkańców, Lewica proponuje dla nich pakiet ulg. - Wprowadzając kartę miejską, preferencyjne możliwości zakupu działek z bonifikatą, budując mieszkania na wynajem chcemy, żeby te osoby zostawały we Włocławku - mówi Krzysztof Kukucki, radny SLD, kandydat na prezydenta Włocławka. - Teraz w okresie kampanii wyborczej będziemy świadkami tego, że SLD obieca złote góry po to, żeby tylko radnych wprowadzić do rady miasta - odpowiada Jarosław Chmielewski, radny PiS, kandydat na prezydenta Włocławka.

Według prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, współpraca z Brześciem Kujawskim jest faktem, a rozmów na temat udogodnień dla mieszkańców nie można unikać. - Nie można dochodzić do tego w ten sposób, że wszystkich mieszkańców będzie się zwalniać i wprowadzać ulgi 20-25 proc. właściwie od wszystkiego, jest to nieodpowiedzialne - uważa Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Politycy SLD zaapelowali także, o przebudowę drogi krajowej nr 62 z Włocławka do węzła autostradowego w Pikutkowie.